Seminár pre rodičov o znakovaní Baby Signs

Dvojhodinový kurz vedený lektormi s certifikáciou programu Baby Signs, pri ktorom sa dozviete všetko, čo potrebujete k tomu, aby ste začali navzájom komunikovať s ešte nehovoriacim dieťaťom. Dozviete sa, ako spoznáte, kedy je najvhodnejší čas začať so znakovaním u vášho dieťaťa, ako znakovú reč učiť, ako prebieha vývoj komunikácie a ako rozpoznať známky pokroku. Naučíte sa prvých 16 znakov a dozviete sa, ako znakovanie vyzerá v praxi. Kurzy sú pripravené zábavnou a interaktívnou formou. Zoznámite sa pri nich s inými mamičkami a oteckami, ktorí so znakovaním začínajú. Semináre sú, ako z názvu vyplýva, pre rodičov, ale väčšinou je možné zúčastniť sa ich aj s bábätkom. Kurzy sú tiež vhodné pre starých rodičov a tiež každého, kto sa stará o vaše dieťa. 

Kedy je najlepšie zúčastniť sa kurzu? 

Toto je veľmi individuálne. Odporúčame, aby sa rodičia kurzu zúčastnili najneskôr okolo prvých narodenín dieťaťa. Veľa rodičov však začína so znakovaním skôr a tak sa kurzu zúčastnia počas prvých niekoľko mesiacov. Stojí za úvahu sa kurzu zúčastniť už v tehotenstve, pretože keď bábätko príde na svet, je náročnejšie si nájsť čas na seminár.

Odporúčaná cena kurzu závisí na type materiálov, ktoré si zvolíte. Máte možnosť si zvoliť Kompletnú sadu materiálov obsahujúcu knihu a DVD pre rodičov, video pre deti, praktický prehľad znakov a plyšový batoh Baby Signs alebo len základné materiály, ktoré obsahujú pracovný zošit pre rodičov (20 strán A4 so základnými informáciami o znakovaní a pracovnými listami) a praktický prehľad znakov. Náplň kurzu je pri oboch možnostiach rovnaká.

Odporúčaná cena seminára: 

New-Starter-Kit-Square-no-disc35 Eur - Cena zahŕňa: seminár, kompletnú sadu materiálov - DVD 2 v 1 obsahujúce videoslovník a video pre deti Moje oblíbené znaky, knihu Průvodce pro rodiče k programu Baby Signs, obrázkový prehľad znakov a plyšový batôžtek, naviac pracovné listy k semináru.

20 Eur - Cena zahŕňa: seminár, Pracovný zošit so základnými informáciami a pracovné listy a obrázkový prehľad znakov.

Dĺžka seminára:

Semináre obvykle trvajú 90 - 120 minút a zúčastní sa ich 5 - 10 rodičov.

Čo o znakovaní hovoria mamičky, ktoré sa kurzov zúčastnili:

Kurzy znakovania určite odporúčam všetkých mamičkám, ktoré chcú porozumieť svojmu dieťaťu. Znakovanie je jednoduché, mnohokrát intuitívne a čo je najdôležitejšie - naozaj funguje. Hodiny so skvelou lektorkou Petrou Razimovou nás obe, dcéru i mňa, hrozne bavili a inšpirovali, aby sme v znakovaní ďalej pokračovali. Je skvelé, keď je dieťa schopné povedať, čo mu chýba a po čom túži ešte skôr, než sa naučí prvé skutočné slová.

Willet

O znakovanie som sa začala zaujímať, keď mala naša dcéra pol roka. Od tej doby sa doma "oháňame" rukami - dlho to vyzeralo, že to budeme robiť len my s manželom. Po troch hodinách na lekciách a desiatkach hodín počúvania pesničiek (pesničky na znakovanie) začala intenzívnejšie znakovať aj naša dcérka. Na kurze som dostala skvelé tipy ako pomôcť svojmu dieťaťu ku znakovaniu a tiež kopec informácií ohľadne znakovania. Ďakujem a všetkých odporúčam...hlavne CD s pesničkami 🙂

jitkahilda

Znakovanie je naozaj skvelý spôsob ako si s najmenšími deťmi rozumieť, aj keď ešte nehovoria. Je úžasné vidieť, aká je dcéra spokojná, keď predvedie nejaký znak a ja rozumiem a vyslovím to nahlas. Veľká odmena pre mamičky i detičky 🙂 Určite by som znakovanie mamičkám odporúčala, nie je to nič ťažké, často len rozvíjate, čo už doma robíte a pritom pomôže a poteší.

petra