Znakujeme so spevom a hrou 1 a 2

Pre vás a vaše deti sú pripravené kurzy, pri ktorých sa vaše dieťa naučí komunikovať pomocou znakov pri hre a veselých pesničkách. Kurzy sú vhodné pre deti od 6 mesiacov do 3 rokov. Prebiehajú 1-krát týždenne po dobu 6 týždňov. Jedna lekcia trvá 45 - 60 minút. Rodičia sa v kurze dozvedia praktické rady ako rozvíjať komunikačné, kognitívne a motorické schopnosti svojich detí a vymieňajú si skúsenosti s inými mamičkami v kurze. Deti si užívajú spoločné hry, ktoré sú vybrané profesorkami vývojovej psychológie Acredolo a Goodwyn tak, aby napomáhali rozvoju detí. Naučia sa veselé pesničky, zoznámia sa s medveďom BeeBo, ktorý ich v každom kurze navštívi a pomôže im učiť sa znaky. Každý kurz má inú tému vybranú z každodenného života, napr. "pri jedle" alebo "v parku" a pomôže deťom osvojiť si znaky z týchto oblastí.

Pre účasť v kurzoch pre deti nie je nutné absolvovať Seminár pre rodičov, ale zo skúseností vieme, že rodičia, ktorí najprv prejdú Seminárom pre rodičov, sa cítia lepšie informovaní a môžu sa sústrediť na praktické učenie znakov a hry, ktoré sú hlavnou náplňou týchto kurzov. Preto odporúčame aspoň zakúpenie Kompletnej sady a zoznámenie sa s programom samoštúdiom. Kompletnú sadu je možné zakúpiť v e-shope.

Ak zmeškáte niektoré hodiny, môžete si je zdarma nahradiť v ďalších kurzoch u rovnakej lektorky.

Témy kurzov - každý kurz má 6 lekcií.

Kurz 1 - lekcie: pri jedle, pred spaním, kúpanie, obliekanie, zvieratká, v parku.
Kurz 2 - lekcie: pocity, vonku, na farme, bezpečnosť, v zoo, narodeniny.

Na tieto kurzy voľne nadväzujú kurzy Rozvíjam sa pre batoľatá, ktoré sú vhodné ako pokračovací kurz 3.

Odporúčaná cena kurzu: 

Cena zahŕňa: 12 lekcií, kompletné materiály ku kurzu, pracovné listy na každú lekciu.
V kurze je obvykle 4-6 detí.

Informácie o cene na vyžiadanie. 

Čo o kurzoch hovoria mamičky, ktoré sa kurzov zúčastnili:

Kurzy znakovania určite odporúčam všetkých mamičkám, ktoré chcú porozumieť svojmu dieťaťu. Znakovanie je jednoduché, mnohokrát intuitívne a čo je najdôležitejšie - naozaj funguje. Hodiny so skvelou lektorkou Petrou Razimovou nás obe, dcéru i mňa, hrozne bavili a inšpirovali, aby sme v znakovaní ďalej pokračovali. Je skvelé, keď je dieťa schopné povedať, čo mu chýba a po čom túži ešte skôr, než sa naučí prvé skutočné slová.

Willet

O znakovanie som sa začala zaujímať, keď mala naša dcéra pol roka. Od tej doby sa doma "oháňame" rukami - dlho to vyzeralo, že to budeme robiť len my s manželom. Po troch hodinách na lekciách a desiatkach hodín počúvania pesničiek (pesničky na znakovanie) začala intenzívnejšie znakovať aj naša dcérka. Na kurze som dostala skvelé tipy ako pomôcť svojmu dieťaťu ku znakovaniu a tiež kopec informácií ohľadne znakovania. Ďakujem a všetkých odporúčam...hlavne CD s pesničkami 🙂

jitkahilda

Znakovanie je naozaj skvelý spôsob ako si s najmenšími deťmi rozumieť, aj keď ešte nehovoria. Je úžasné vidieť, aká je dcéra spokojná, keď predvedie nejaký znak a ja rozumiem a vyslovím to nahlas. Veľká odmena pre mamičky i detičky 🙂 Určite by som znakovanie mamičkám odporúčala, nie je to nič ťažké, často len rozvíjate, čo už doma robíte a pritom pomôže a poteší.

petra

pecetTND_miniNaše kurzy boli otestované v projekte Testováno na dětech a získali úžasné hodnotenie 93%